листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Стопанска банка - АД Скопје ја објавува следната информација за измени во органи на управување:

„На 28.05.2020 година Гувернерот на Народна банка на Република Северна Македонија издаде согласност за повторно именување на проф. Владимир Филиповски и проф. Сашо Ќосев за независни членови на Надзорниот одбор на Стопанска банка АД - Скопје.“

 

 

Објавено на: 28.05.2020 14:06:55
Документ БР.: DOC_12285-26/2020
Урнек: Измени во органи на управување