листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за собрание на акционери на АУТОМАКЕДОНИЈА АД СКОПЈЕ - 29.06.2020


Повик Собрание на акционери - 29.06.2020.pdf

Објавено на: 29.05.2020 14:13:20
Документ БР.: DOC_10109-88/2020
Урнек: Јавен повик за собрание