листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

ОКТА АД-Скопје објавува:


Одлука за исплата на дивиденда и утврдување на дивиденден календар.pdf

Објавено на: 02.06.2020 15:59:40
Документ БР.: DOC_10187-11/2020
Урнек: Дивиденден Календар