листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

ОКТА АД-Скопје објавува:


Одлука за распоредување на добивката за 2019.pdf

Објавено на: 02.06.2020 15:59:45
Документ БР.: DOC_12287-19/2020
Урнек: Распределба на добивка