листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Согласно Глава 6, член 39, став 7, од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје ги објавува одлуките кои беа усвоени на Годишното Акционерско Собрание одржано на 22/06/2020:


Други одлуки од собрание-22 06 2020.pdf

Објавено на: 23.06.2020 08:00:01
Документ БР.: DOC_12283-64/2020
Урнек: Други одлуки од собрание