листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Одлука од Собрание на акционери 23.06.2020 година


II-2 Одлука за распределба на добивката по Годишната сметка за 2019 година.pdf

Објавено на: 23.06.2020 15:00:50
Документ БР.: DOC_12287-25/2020
Урнек: Распределба на добивка