листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ИЗВЕСТУВАЊЕ

Согласно Правилата за котација, Макошпед А.Д. известува дека ја реализира одлуката со број 02-168/10 донесена на Собрание на акционери на 28.05.2020 година, со што го зголеми своето учество и стана единствен содружник во друштвото Магнум Медиа ДООЕЛ.

Објавено на: 10.07.2020 15:34:19
Документ БР.: DOC_10191-461/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации