листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Стопанска банка а.д. Битола известува дека неревидираните финансиски извештаи за периодот 1.1.-30.6.2020 година, како и Образложението кон остварениот финансиски резултат ќе бидат објавени на СЕИ Нет на 5.8.2020 година.

Објавено на: 04.08.2020 09:39:30
Документ БР.: DOC_10191-485/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации