листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

predlog odluki za sobranie


предлог одлука за констатирање престанок на членство во Одбор поради оставка.docx
предлог одлука за продажба на удел од Жито Битола ДООЕЛ.docx

Објавено на: 10.08.2020 14:04:21
Документ БР.: DOC_13285-152/2020
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери