листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Одлука Собрание на акционери на ЗК Пелагонија ад Битола -10.08.2020

 


ОДЛУКА за распоредување на остварената добивка за 2019 год на ЗК Пелагонија АД Битола.pdf

Објавено на: 10.08.2020 14:23:32
Документ БР.: DOC_12287-39/2020
Урнек: Распределба на добивка