листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно член 40 точка 4 од Правилата за котација Скопски пазар АД Скопје објавува кратко образложение на резултатите кон финансиските извештаи за 01.01.-30.06.2020 година:


obrazlozenie za ostvarenite rezultati za period 01.01-30.06.2020.pdf

Објавено на: 17.08.2020 14:25:32
Документ БР.: DOC_10191-523/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации