листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Soglasno glava 6 od pravilnikot za kotacii go objavime sledniot javen povik


ЈАВЕН ПОВИК - до сите Акционери на Интерпромет за УЧЕСТВО НА вонредно СОБРАНИЕ.doc

Објавено на: 26.08.2020 14:05:45
Документ БР.: DOC_10109-123/2020
Урнек: Јавен повик за собрание