листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

ПРИЛЕПСКА ПИВАРНИЦА АД Прилеп ги објавува Финансиските извештаи за работењето во период од 01 до 06 мес 2020 год. заедно со Образложението кон постигнатите резултати за истиот период. 


a2020 Mak Berza fin izvest 01-06m 2020 objava.xlsx

Објавено на: 31.08.2020 14:05:23
Документ БР.: DOC_26441-107/2020
Урнек: Неревидирани финансиски извештаи 01.01. - 30.06.