листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

НЛБ Банка АД Скопје информира за склучени два Договори за кредит со Европска Банка за Обнова и Развој, во рамки на:

- Програма за финансирање на зелена енергија во Западен Балкан (West Balkans Green Economy Financing Facility) - наменета за енергетска ефикасност во резиденцијалниот сектор на износ до 3 милиони Евра,

- Програма за поддршка на конкурентност на мали и средни претпријатија (SME Competitiveness Support Program)  на износ до 5 милиони Евра.

Објавено на: 16.09.2020 15:25:12
Документ БР.: DOC_10191-598/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации