листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Согласно Глава VI, член 33 од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје известува за следната измена во органите на управување на Друштвото:


Известување за промена во Органите на управување-28 09 2020.pdf

Објавено на: 30.09.2020 14:16:30
Документ БР.: DOC_12285-42/2020
Урнек: Измени во органи на управување