листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Горан Јанчиќ, акционер и член на Одборот на директори на АД Раде Кончар-Апаратна техника-Скопје, по основ на Договор за подарок се стекна со 4.170 акции издадени од АД Раде Кончар-Апаратна техника-Скопје, со што поседува вкупно 5.579 акции, а заедно со  Јанчиќ Ненад, како поврзани лица поседуваат вкупно 11.159 акции или 5,41% од акциите издадени од АД Раде Кончар-Апаратна техника-Скопје.

Објавено на: 05.10.2020 14:10:24
Документ БР.: DOC_10191-605/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации