листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:


Собрание на акционери 46-та седница


Одлука за избор на друштво за ревизија за 2020.pdf
Одлука за отпочнување на постапка за присоединување .pdf

Објавено на: 05.10.2020 15:48:13
Документ БР.: DOC_12283-134/2020
Урнек: Други одлуки од собрание