листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлуки Собрание 06.10.2020 година.


Одлука исплата дивиденда и дивиденден календар-06.10.2020.pdf
Одлука распределба на акумулирана добивка-06.10.2020.pdf

Објавено на: 06.10.2020 14:10:02
Документ БР.: DOC_12283-136/2020
Урнек: Други одлуки од собрание