листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Собранието на акционери на ТЕТЕКС АД Тетово на 07-10-2020 ги донесе следниве одлуки


Odluki Sobranie 07 10 2020.pdf

Објавено на: 07.10.2020 14:10:49
Документ БР.: DOC_12283-137/2020
Урнек: Други одлуки од собрание