листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Фабрика КАРПОШ АД Скопје известува дека е објавена денеска во дневниот весник Нова Македонија и на веб  страната на Македонска Берза АД Скопје  јавната понуда за превземање на целното друштво фабрика КАРПОШ АД Скопје од страна на ГИМ АД Скопје 

 
Објавено на: 14.10.2020 09:24:03
Документ БР.: DOC_10191-608/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации