листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлог одлуки за Собрание на акционери


Предлог- Одлука за Задолжување на Жито Караорман АД Кичево согласно Договор за кредитна рамка кај Стопанска Банка АД Скопје.pdf
Предлог- Одлука за Обезбедување на побарувањата на Стопанска Банка АД Скопје.pdf

Објавено на: 16.10.2020 15:26:21
Документ БР.: DOC_13285-188/2020
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери