листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлука за продажба на Удел донесена на Собранието на акционери на ЗК Пелагонија ад Битола на 19.10.2020

 


Одлука за одобрување продажба на Удел-19.10.2020.pdf

Објавено на: 19.10.2020 14:10:50
Документ БР.: DOC_12283-138/2020
Урнек: Други одлуки од собрание