листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Почитувани, 

Ве известуваме дека од страна на Народната Банка на Република Северна Македонија е издадено Решение со кое се издава претходна согласност Г-ѓа Матеја Тревен да биде именувана за независен член на Надзорниот одбор на НЛБ Банка АД Скопје почнувајќи од 20.10.2020 до 28.05.2024 година.

Со почит, 

 

Објавено на: 21.10.2020 15:52:11
Документ БР.: DOC_12285-46/2020
Урнек: Измени во органи на управување