листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлуки од Акционерско собрание на ЛИБЕРТИ АД Скопје одржано на 27.10.2020 година.


Одлука за измена на статут на Друштвото.pdf
Одлука за избор на нов член - г-ѓа Ристовска.pdf
Одлука за избор на нов член - Г. Гупта.pdf

Објавено на: 28.10.2020 08:28:04
Документ БР.: DOC_12283-139/2020
Урнек: Други одлуки од собрание