листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следното:

Витаминка АД Прилеп известува за откуп на сопствени акции.


Izvestuvanje za otkup na sopstveni akcii.docx

Објавено на: 28.10.2020 09:46:16
Документ БР.: DOC_12291-30/2020
Урнек: Откуп/продажба на сопствени акции