листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно член 40 точка 4 од Правилата за котација Скопски пазар АД Скопје објавува Образложение кон резултатите за период од 01.01.-30.09.2020 година


Образложение за остварените резултати за период 01.01-30.09.2020.pdf

Објавено на: 28.10.2020 14:10:26
Документ БР.: DOC_10191-627/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации