листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за Собрание на акционери на НЛБ Банка АД Скопје закажано за 30.11.2020 година (Понеделник) со почеток во 13.00 часот, во просториите на НЛБ Банка АД Скопје, на ул. „Мајка Тереза“ бр.1, Скопје.

НЛБ Банка АД Скопје

 


Јавен повик.pdf

Објавено на: 29.10.2020 14:10:50
Документ БР.: DOC_10109-139/2020
Урнек: Јавен повик за собрание