листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Согласно објавата на Сеи Нет од 29.10.2020 година за Јавен повик за Собранието на акционери на НЛБ Банка АД Скопје, закажано за 30.11.2020 година со почеток во 13.00 часот, во просториите на НЛБ Банка АД Скопје, на ул. „Мајка Тереза“ бр.1, 1000 Скопје, ја објавуваме содржината на предлог – одлуките од дневниот ред:

 

 


Точка 1.pdf
Точка 2.pdf
Точка 3.pdf
Точка 4.pdf
Точка 5.pdf
Точка 6.pdf
Точка 7.pdf
Точка 8.pdf
Точка 9.pdf

Објавено на: 29.10.2020 14:10:50
Документ БР.: DOC_13285-189/2020
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери