листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ТТК Банка АД Скопје известува дека (неревидираните) финансиски извештаи за периодот 01.01 – 30.09.2020 година, како и Коментарот за остварените финансиски резултати ќе бидат објавени на СЕИ Нет на 30.10.2020 година во 9:00 часот.

Објавено на: 29.10.2020 14:12:03
Документ БР.: DOC_10191-637/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации