листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Тетекс АД - Тетово ги известува своите акционери дека на 29.10.2020 започна со исплата на дивидендата по одлуката од собранието на акционери од 07.10.2020.
 

Акционерите кои немаат доставено трансакциска сметка од банка истата да ја достават на e-mail zarko@teteks.com.mk или во Тетекс, ул Браќа Миладинови бр.1 Тетово.

Објавено на: 30.10.2020 08:28:37
Документ БР.: DOC_10191-645/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации