листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ТТК Банка АД Скопје го објавува Коментарот за остварените финансиски резултати за периодот 01.01. - 30.09.2020 година.


Коментар за остварените финансиски резултати на ТТК Банка за период 01 01-30 09 2020.pdf

Објавено на: 30.10.2020 09:00:40
Документ БР.: DOC_10191-649/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации