листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

ПРИЛЕПСКА ПИВАРНИЦА АД - Прилеп го објавува тримесечното финансиско известување за работењето во период од 01.01. до 30.09.2020 год.


2020 09m 01-09 2020 dost objava.xlsx

Објавено на: 02.11.2020 14:10:19
Документ БР.: DOC_12298-83/2020
Урнек: Неревидиран биланс на успех 01.01. - 30.09.