листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлука донесена на XXXV-та седница на Собрание на акционери на ТТК Банка АД Скопје


Одлука за именување на членови на Надзорниот oдбор на ТТК Банка АД.PDF

Објавено на: 03.11.2020 15:15:04
Документ БР.: DOC_12283-140/2020
Урнек: Други одлуки од собрание