листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Се свикува Собрание на Македонски Телеком АД – Скопје со седиште на „Кеј 13-ти Ноември“ бр. 6, Скопје, коешто ќе се одржи на 15.12.2020 година со почеток од 11:00 часот, во Дирекцијата, Атриум 2, на Кеј 13-ти Ноември бр. 6, Скопје.


Javen povik_MKT Sobranie_15.12.2020.pdf

Објавено на: 12.11.2020 14:16:43
Документ БР.: DOC_10109-142/2020
Урнек: Јавен повик за собрание