листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

1.Предлог одлуки за Собрание на акционери.

2. Ве известуваме дека извештајот од независен ревизор за уверување во постапка за одобрување на зделка со заинтересирана страна сеуште е во изработка и ќе биде објавен веднаш по негово добивање.


Predlog odluka za odobruvanje na golema zdelka.doc
Predlog odluka za odobruvanje na zdelka so zainteresirana strana.doc

Објавено на: 18.11.2020 09:24:11
Документ БР.: DOC_13285-194/2020
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери