листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Согласно член 39 од Правилата за котација Скопски пазар АД Скопје објавува Јавен повик за одржување на Собрание на акционери:


Javen povik sobranie 21-12-2020.pdf

Објавено на: 20.11.2020 09:45:02
Документ БР.: DOC_10109-146/2020
Урнек: Јавен повик за собрание