листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Надзорниот Одбор на Макпетрол А.Д. согласно член 32, став 3 од Правилата за котација на Македонска берза за хартии од вредност, ја донесе следната одлука

 


Одлука за назначување лице овластено за контакт со инвеститори на Макпетрол АД.pdf

Објавено на: 01.12.2020 15:09:29
Документ БР.: DOC_10191-715/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации