листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:
Надзорниот одбор на Прилепска пиварница А.Д. Прилеп согласно член 32 став 3 од Правилата за котација на Македонската берза на хартии од вредност ја донесе следната


Odluka za ovasteno lice za kontakt so investitori.pdf

Објавено на: 11.12.2020 14:14:35
Документ БР.: DOC_10191-726/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации