листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Согласно член 39 точка 7 од Правилата за котација Скопски пазар АД Скопје ги објавува одлуките донесени на Собранието на акционери одржано на ден 21.12.2020 година


Odluka za izmena i dopolnuvanje na statutot 21-12-2020.pdf

Објавено на: 21.12.2020 14:05:18
Документ БР.: DOC_12283-148/2020
Урнек: Други одлуки од собрание