листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

На 55-та седница на Собранието на акционери на Триглав Осигурување АД, Скопје, одржана на 25.12.2020 година, донесена е следната одлука:

1. Одлука за избор на член на Одборот на директори.


Одлука за избор на член на Одборот на директори.pdf

Објавено на: 25.12.2020 14:10:58
Документ БР.: DOC_12283-150/2020
Урнек: Други одлуки од собрание