листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Ве известуваме дека со Решениe на Гувернерот на Народна банка на Република Северна Македонија бр.15-22963/8 од 30 декември 2020 година, издадена e претходна согласност за именување на г-дин Делчо Крастев за член на Управниот одбор на Универзална Инвестициона Банка АД Скопје.

Објавено на: 31.12.2020 10:18:37
Документ БР.: DOC_12285-57/2020
Урнек: Измени во органи на управување