листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Известување,

Согласно кризата со Covid-19 вирусот, поголем број од вработените се во самоизолација и поради обемот на работа и усогласување на документацијата со Италија не сме во можност да ги објавиме неревидираните финансиски извештаи за 2020 год. во предвидениот рок до 01.03.2021 год. Затоа Ве молиме на разбирање и истите ќе ги доставиме најдоцна до 15.03.2021 год.

Факом АД Скопје

Објавено на: 25.02.2021 09:30:13
Документ БР.: DOC_10191-163/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации