листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлог одлука - Кодекс за корпоративно управување


Kodeks za korporativno upravuvanje 2021 so sodrzina (1).pdf

Објавено на: 26.02.2021 08:45:01
Документ БР.: DOC_13285-13/2021
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери