листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:

Ревидирани финансиски извештаи за 2020


Конечни ревидирани посебни ФИ за Тетекс АД за 2020 година.pdf
Конечни ревидирани консолидирани ФИ за Тетекс за 2020 година.pdf

Објавено на: 26.02.2021 08:45:22
Документ БР.: DOC_12304-0/2021
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи