листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за Годишно собрание на акционери - 31.03.2021 година.


Јавен повик за XXXVI Собрание закажано за 31.03.2021.pdf

Објавено на: 26.02.2021 14:05:52
Документ БР.: DOC_10109-6/2021
Урнек: Јавен повик за собрание