листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

Согласно Глава VI, член 40 од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје ги објавува неревидираните финансиски извештаи за периодот 01.01.2020 - 31.12.2020 година:


12 Месечни известувања- трговски друштва - функција на трошоци.xlsx

Објавено на: 26.02.2021 14:54:22
Документ БР.: DOC_26445-49/2021
Урнек: Неревидирани финансиски извештаи 01.01. - 31.12.