листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Стопанска банка АД – Скопје известува дека го назначи следното Лице за контакт со инвеститори:

Катерина Илиќ Нонкуловска

Директор на Дирекција за работа со хартии од вредност и брокерско-посреднички услуги

Телефон: 02 3 295-407

E-пошта: investor.relations@stb.com.mk

 

Објавено на: 10.03.2021 14:42:51
Документ БР.: DOC_10191-240/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации