листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

 

Комерцијална банка АД Скопје известува дека г-н Хари Костов, Главен извршен директор и Претседател на Управниот одбор, се стекна со 500 обични акции издадени од Комерцијална банка АД Скопје.

 

 

Објавено на: 11.03.2021 09:06:40
Документ БР.: DOC_10191-242/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации