листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

На 23.03.2021 година Гувернерот на Народна банка на Република Северна Македонија издаде согласност за именување на г-динот Христодулос Христодулу за член на Надзорниот одбор на Стопанска банка АД – Скопје.

Објавено на: 24.03.2021 09:00:27
Документ БР.: DOC_12285-4/2021
Урнек: Измени во органи на управување