листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

Собранието на акционери одржано на 30 03 2021 ја донесе  следнава одлука за исплата на дивиденда и дивиденден календар


8 Dividenden kalendar.pdf

Објавено на: 30.03.2021 14:07:20
Документ БР.: DOC_10187-1/2021
Урнек: Дивиденден Календар